Grupa Comeniusa część IV

W czwartkowy poranek nagrywaliśmy ostatnie sceny do naszych filmów, montowaliśmy, pracowaliśmy nad dźwiękiem, tak żeby przed wyjazdem obejrzeć nasze dzieła. Później pojechaliśmy na spotkanie z merem Esbjerg, który zaprezentował nam miasto i region oraz wtajemniczył w działania władz lokalnych. W ratuszu czekał na nas także drobny poczęstunek.

Następnym punktem programu był pobyt w nadmorskiej miejscowości Blavandshug, gdzie po zjedzenie lunchu przespacerowaliśmy się plażą. Niektórzy z nas wspięli się na szczyt latarni morskiej. W miasteczku odpoczęliśmy przy kawie, herbacie i słodkim co nie co. Mieliśmy też szansę na zakup drobnych upominków. Wieczór upłynął nam na zabawie podczas pożegnalnej imprezy. Dzisiaj kończy się nasz pobyt w Ribe, więc jak zwykle żegnaliśmy się długo z naszymi koleżankami i kolegami z krajów partnerskich. Wielu z nas zakręciła się łezka w oku. Jesteśmy pewni, że zawarte tu przyjaźnie przetrwają wiele lat. Następna comeniusowska wizyta odbędzie się już za pięć miesięcy w Portugali. Zazdrościmy szczęściarzom, którzy tam pojadą.

W drodze powrotnej do Polski nie będziemy się nudzić. Jeszcze w piątek wieczorem zwiedzimy w Niemczech Lubekę, gdzie zatrzymamy się na nocleg. W sobotnie przedpołudnie obejrzymy najciekawsze miejsca w Hamburgu.

Do zobaczenia w poniedziałek w szkole 🙂