Kolory Miasteczka Integracyjnego

W dniach 22-25 maja w Dąbrowicy ponad 100 młodych osób z terenu województwa lubelskiego, spotkało się w ramach Miasteczka Integracyjnego. Wśród nich była uczennica naszego liceum – Natalia Wilczewska z klasy Ia.
Dzięki udziałowi w cyklu warsztatów międzykulturowych prowadzonych zarówno przez Polaków, jak i obcokrajowców, wszyscy uczestnicy zdobyli cenne informacje na temat zjawisk międzykulturowych, wolontariatu oraz poznali bliżej różne kraje, m.in. Pakistan, Ugandę, Honduras, Tajwan czy Armenię.


Zdobytą wiedzę mieli okazję wykorzystać w praktyce podczas finałowego wydarzenia Miasteczka, jakim był Rodzinny Festyn Wielokulturowy w Dąbrowicy.
Dzięki udziałowi w Miasteczku Integracyjnym młodzież mogła zapoznać się z problemami, z którymi mierzą się ludzie w odległych zakątkach świata.
Wśród gości był m.in. o. Otto Katto ze zgromadzenia Ojców Białych Misjonarzy Afryki, Franak Viacorka, który od lat walczy o lepszą, bardziej sprawiedliwą rzeczywistość na Białorusi, Reverien Rurangwa, autor książki „Ocalony. Ludobójstwo w Rwandzie”.
Dialog międzykulturowy, solidarność międzyludzka, integracja, poszanowanie godności i praw drugiego człowieka – te hasła często powtarzane były w ciągu czterech intensywnych i dynamicznych dni Miasteczka Integracyjnego.
Miasteczko Integracyjne zostało zrealizowane w ramach projektu „Omnes Gentes – integracja na Lubelszczyźnie” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich, budżetu państwa i środków własnych Centrum Wolontariatu w Lublinie.