„W-F Z KLASĄ” – RAJD ROWEROWY DO KOZŁÓWKI

W środę 05.11.2014r., 10 osobowa grupa rowerzystów z naszej szkoły wzięła udział w rajdzie rowerowym do Kozłówki. Rajd, który jest elementem programu „W-f z klasą” realizowanego przez XXVII LO w bieżącym roku szkolnym, przygotował i przeprowadził Robert Wróblewski, nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Szkół nr 10 w Lublinie.

Krótką relację z wyprawy przygotował Wojtek Mącik, uczeń klasy III AL:
Na godzinę 7:30 mieliśmy zaplanowaną zbiórkę na dworcu kolejowym przy ul. Krochmalnej, a o godzinie 7:50 odjechaliśmy szynobusem do Lubartowa. W ciągu 30 minut dotarliśmy na stację w Lubartowie. Ustaliliśmy zasady poruszania się w grupie i m.in. trasę do Kozłówki. Droga była żwirowa, asfaltowa, a czasem polna – gliniana. Zobaczyliśmy piękno jesiennej Lubelszczyzny.
Po dotarciu do Kozłówki naszym głównym celem było zobaczenie Muzeum Zamoyskich (XVIII-wiecznego pałacu) i oczywiście zrobienie zdjęć.
Pan Robert przeczytał referat, który zawierał informacje historyczne dotyczące Kozłówki.Regularne postoje 5-10 minutowe były dla nas istotnie ważne, aby nabrać sił na dalszą podróż. Przejechaliśmy przez Kamionkę i Samoklęski, gdzie zobaczyliśmy stawy, w których hodowane są jedne z najlepszych karpi w Polsce. Wjechaliśmy do lasu Leśnictwa Nasutów. W Lasach Kozłowieckich znajduje się wiele ciekawych szlaków rowerowych. Zmagaliśmy się z piaszczystym podłożem leśnej trasy. Po wyjechaniu z lasu przejechaliśmy przez Nasutów, Pólko, Dys, Ciecierzyn i wjechaliśmy do Lublina przez Elizówkę.
Około godziny 13 byliśmy już w Lublinie. Przejechana trasa miała długość prawie 60km. Dojechaliśmy szczęśliwi i zmęczeni. Liczymy na kolejne rajdy rowerowe.
Opiekunami młodzieży podczas wyprawy byli Pani Ewa Ryczek i Pan Robert Wróblewski.