RUGBY W NASZEJ SZKOLE!!!

Od dłuższego czasu nasze gimnazjum współpracuje z klubem sportowym rugby KS Budowlani Lublin. Owocem tego są liczne działania typu: lekcje pokazowe prowadzone przez trenerów w klasach gimnazjalnych, pokazy z udziałem zawodników klubowych na festynach i imprezach organizowanych przez szkołę, spotkania z zawodnikami i trenerami itp.. 20.listopada br. gimnazja które współpracują z klubem zostały zaproszone na Turniej Rugby, który został zorganizowany w ramach II Wojewódzkiego Turnieju Rugby Dzieci i Młodzieży. Nasza szkoła również wzięła w nim udział. Należy dodać, że był to turniej pilotażowy przed wprowadzeniem tej dyscypliny do kalendarza rozgrywek miejskich w ramach Gimnazjady Miasta Lublin. Po ciężkich i bardzo wyrównanych meczach chłopcy z naszego gimnazjum zajęli V miejsce. Pewnie wszyscy zapytają dlaczego nie na podium? Pewnym usprawiedliwieniem jest fakt, że wszyscy bez wyjątku zawodnicy z naszej drużyny byli z klas pierwszych. Zaprezentowali się całkiem dobrze w rywalizacji ze starszymi kolegami, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość.
Trenerem drużyny jest Pan Robert Wróblewski.
Skład drużyny:
1. Żółtowski Bartłomiej kl Ia
2. Sołtys Kamil kl Ia
3. Oworuszko Emil kl Ia
4. Ostrowski Adrian kl Ia
5. Wolski Krystian kl Ia
6. Sprawka Albert kl Ia
7. Bielawski Martin kl Ib
8. Kasperek Jakub kl Ib
9. Knap Piotr kl Ib