Złoty Krzyż Zasługi dla pana Janusza Pawłowskiego

Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystym wydarzeniu w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, jakim było wręczenie Złotego Krzyża Zasługi dla Pana Janusza Pawłowskiego, prezesa Związku Sybiraków Oddział w Lublinie i wielkiego Przyjaciela naszego liceum. Medal za zasługi w działalność na rzecz upowszechniania historii Polski w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Serdecznie gratulujemy odznaczenia panu Januszowi Pawłowskiemu.

Licealiści z  1a, 2a i 2b wzięli także wtedy udział w sesji  historycznej “Bohaterowie, tacy jak Wy”, odbywającej się w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Celem spotkania było pokazanie, że w podziemiu niepodległościowym w latach 1944- 1956 działali także ludzie bardzo młodzi, rówieśnicy współczesnych nastolatków.  

Wykłady wygłosili pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. Uczestniczący w sesji uczniowie mogli wziąć udział atrakcyjnym, bo przeprowadzonym za pomocą Internetu quizie na tematy poruszane w wykładach.

Spotkanie zakończył piękny koncert pieśni patriotycznych “Śpij kolego” w wykonaniu lubelskich artystów.