Ogromny sukces – projekty unijne w naszej szkole

Jesteśmy jedyną lubelską szkołą, która pozyskała granty na aż dwa projekty unijne Erasmus+! Dużą atrakcją realizowanych projektów są wyjazdy międzynarodowe uczniów i nauczycieli. Pierwszy odbędzie się już w listopadzie. Czworo uczniów i dwie nauczycielki pojadą do Grecji, do miejscowości Volos i do stolicy kraju – Aten. Podczas kolejnych wyjazdów złożymy wizyty w Turcji (w Stambule), w Rumunii, Estonii i Bułgarii. W marcu 2020 roku nasza szkoła będzie gościć erasmusowskich partnerów w Lublinie, a w przyszłym roku szkolnym odwiedzimy szkoły w Hiszpanii (na Wyspach Kanaryjskich), Anglii, Czechach, Turcji (Mersin) i we Włoszech (na Sycylii).

Tytuły projektów: „Nie prześladuj mnie, nie dyskryminuj mnie, zaakceptuj mnie” i “Rozwój technik edukacyjnych w oparciu o kontekst regionalny”. Pierwszy dotyczy tematyki społecznej, drugi jest zorientowany na nauki ścisłe w praktycznym, regionalnym aspekcie. W realizację projektów angażuje się cała społeczność XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Zesłańców Sybiru w Lublinie.

Dzięki projektom unijnym nasi licealiści mają możliwość poznać młodzież z wielu krajów europejskich, rozwinąć kompetencje językowe i umiejętność pracy w grupie (także międzynarodowej), zwiedzić ciekawe miejsca i  poznać kulturę krajów partnerskich, przeżyć przygodę życia i zaprzyjaźnić się z rówieśnikami z różnych państw.

Nasi nauczyciele poprzez kontakt ze swoimi kolegami z Europy wzbogacają warsztat pracy, tworzą sami i wspólnie z partnerami materiały dydaktyczne, scenariusze lekcji, dzielą się wiedzą
i doświadczeniem.

Naszą międzynarodową współpracę będzie można śledzić na bieżąco na szkolnej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.