“Przeszliśmy-Niepokonani” 80. rocznica masowych deportacji Polaków na Sybir

11 lutego 2020 r. uczestniczyliśmy w trzecim dniu obchodów 80. rocznicy deportacji obywateli polskich w głąb Związku Sowieckiego w lubelskim oddziale IPN.

Uczniowie naszego liceum z klas 1 AP i 1 AG rozpoczęli uroczystości odśpiewaniem Hymnu Sybiraków i występowali w programie artystycznym poświęconym pamięci ofiar tamtych wydarzeń.

Dyrektor XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Zesłańców Sybiru w Lublinie, pani Urszula Łapińska – Łubniewska została uhonorowana pamiątkową monetą wydaną przez Bank Polski z okazji 80. rocznicy wywózek.

Wydarzenie zakończył koncert Norberta Smolińskiego “Jest taki kraj daleki”, podczas którego z artystą śpiewali uczniowie naszej szkoły: Elżbieta Moryc z klasy 1 CP, Weronika Grudzińska z klasy 1 AP i Konrad Piotrowski z klasy 1 CG.