Obóz szkoleniowy Bieszczady – wiosna 2021 – dzień drugi

Wtorkowy poranek przywitał uczniów XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Zesłańców Sybiru w Lublinie bezchmurnym niebem i mgłą zalegającą w okolicznych dolinach. W takich oto warunkach przeprowadzona została pierwsza zaprawa poranna, mająca na celu pobudzenie całego organizmu przed dniem pełnym intensywnych zajęć.

Z miejsca zakwaterowania uczniowie autokarem udali się do miejscowości Krościenko. Skąd w dalszą drogę udali się pieszo w kierunku docelowego punktu zajęć, które nazywa się Doliną Stebnika. Nieco ponad 5 kilometrowy marsz pozwolił na pierwsze dzisiejszego dnia zapoznanie się niezwykłymi widokami bieszczadzkich krajobrazów i  kombinacji stanowisk przyrodniczych.

W czasie zajęć nasi uczniowie uczyli się podstawowych węzłów oraz w praktyce uczyli się budowy mostów linowych – w naszym przypadku rozpinanych nad przeszkodą wodną. Kolejnym punktem zadaniowym były zajęcia z wykorzystaniem karabinków dp paintballa, uczniowie zapoznali zostali z zasadami bezpieczeństwa, następnie poznawali w praktyczny sposób między innymi podstawowe szyki i sposoby przemieszczania się w nich. Wprowadzone zostały także podstawy taktyki z wykorzystaniem karabinków. Przygotowany został także dwudaniowy obiad na ognisku, który wszystkim uczestnikom obozu dostarczył energii przed powrotem do miejsca zakwaterowania.

Po zakończonych zajęciach w Dolinie Stebnika uczniowie udali się pieszo do miejsca zakwaterowania oddalonego o blisko 10 km. Droga nie była łatwa i niemal od początku stanowiła wielkie wyzwanie, którym było ostre podejście na stok o blisko 200 metrowym przewyższeniu. Mimo wielkiego wysiłku wszyscy dotarli na szczyt. Dalsza droga była już przyjemnością, bo prowadziła ku Ustrzykom Dolnym znajdującym się w dolinie otaczających je wzniesień.