Obóz szkoleniowy Bieszczady – wiosna 2021 – dzień trzeci

W dniu dzisiejszym 2 czerwca tuż po godzinie 9 rano uczniowie XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Zesłańców Sybiru w Lublinie wyruszyli z Ustrzyk Dolnych ku miejscowości Bóbrka. To właśnie tam spędzili większość dnia w ramach obozu szkoleniowego, który właśnie odbywają.

Nasi uczniowie kontynuowali rozwijanie umiejętności, których poznawanie rozpoczęli minionego dnia. Założono stanowisko linowe, które służyło do nauki zjazdów wzdłuż naturalnej skalnej ściany, zapoznali się z kolejnymi węzłami podstawowymi, stosowanymi w alpinistyce. Nowym punktem szkoleniowym były zajęcia z wykorzystaniem karabinków ASG, uczniowie doskonalili w praktyczny sposób między innymi podstawowe szyki i sposoby przemieszczania się w nich. Natomiast kuchnia polowa prowadzona przez naszych uczniów kolejny raz przygotowała wyśmienity dwudaniowy obiad.

Nasz dzień zakończyliśmy nieco nietypowo. Zamiast typowej kolacji wspólnie zorganizowaliśmy ognisko. Uczniowie do tradycyjnej kiełbaski przygotowali „zielone” sałatki i inne zdrowe przekąski. Ten czas spędziliśmy nie tylko omawiając zajęcia, wspominając i śmiejąc się z zaistniałych sytuacji. Śpiewaliśmy obozowe piosenki – uzewnętrzniając pozostałe jeszcze w nas pokłady energii, niektórzy nasi uczniowie rywalizowali między sobą nawet w trakcie szachowych meczy.