Wielka radość z gry!

Historię poznawać można na różne sposoby. W środę 15 września odbyła się inauguracja Historycznej Gry Przeszliśmy-Niepokonani. Uczniowie naszego liceum i innych szkół Lublina razem z nauczycielami grupami ruszyli w teren ze smartfonami w ręku, aby poznawać historię Sybiraków.

Historyczna Gra Przeszliśmy – Niepokonani to wspólny projekt stworzony przez Dyrektora i nauczycieli XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Zesłańców Sybiru w Lublinie, Lubelskie Stowarzyszenia Pamięci Zesłańców Sybiru oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział Lublin.

Wydarzenie rozpoczęła pani dyrektor Urszula Łapińska-Łubniewska, następnie głos zabrał pan Marcin Krzysztofik – Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie.

W inauguracji udział wzięli pan Janusz Pawłowski – Prezes Zarządu Lubelskiego Oddziału Związku Sybiraków, pani Magdalena Śladecka – Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Lublinie Oddział IPN w Lublinie,  pan Antoni Holc – Prezes Stowarzyszenia Dzieci Zamojszczyzny, pan Czesław Wójtowicz – przedstawiciel Związku Więźniów Politycznych Okresu Komunistycznego 1939-1989 w Lublinie, pan Zdzisław Koleśnik i pan Jerzy Jusis – członkowie Związku Sybiraków. Nad technicznym przebiegiem gry czuwała pani Katarzyna Syska – inspektor z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Lublinie.

Młodzież świetnie poradziła sobie z przejściem trasy, zadaniami i odpowiedziami na pytania. Najlepsza okazała się nasza drużyna z klasy 3ap. Drugie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie, trzecie miejsce przypadło grupie z IV Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Gratulujemy!

 Gra jest otwarta, można w niej ciągle wziąć udział. Zapraszamy! 

Instrukcja gry 

Relacja w Radiu Lublin