Wizyta gości z Rumunii, Turcji i Włoch w naszej szkole

W dniach 19-23 października 2021 r. w XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Zesłańców Sybiru w Lublinie gościć będą nauczyciele i uczniowie ze szkół z Rumunii, z miasta Dej, Turcji, z miast Mersin i Stambuł oraz z Włoch z miasta Pedara na Sycylii.

Wizyta odbywa się z związku z realizowanym przez szkoły innowacyjnym projektem Erasmus+ KA2. Tytuł projektu to: „Rozwój technik edukacyjnych w oparciu o kontekst regionalny”. Głównym celem projektu jest opracowanie wspólnych materiałów dydaktycznych, które będą wykorzystywane we wszystkich szkołach, wymiana doświadczeń i dobrych praktyk.

W dniu dzisiejszym nasi goście wzięli dziś udział w Dniu Otwartym naszej szkoły, w warsztatach, na których zaprezentowano ulotki wykonane przez uczniów oraz zwiedzili Muzeum Wsi Lubelskiej.