Dni Otwarte w XXVII LO im. Zesłańców Sybiru

Po raz kolejny otworzyliśmy drzwi naszego liceum dla uczniów klas 8 szkół podstawowych. To specjalnie dla nich nauczyciele i uczniowie przygotowali różnorodny program.

Wizyta żołnierzy z 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego, ps. „Zapora” oraz prezentacja fragmentu z bardzo szerokiego posiadanego przez siebie asortymentu wyposażenia.

Pokazy samoobrony, punkt z rozkładaniem i składaniem broni rodziny AK47. Praca z walizką kryminalistyczną i możliwość skorzystania ze szkolnej strzelnicy to tylko kilka z wielu atrakcji skierowanych w szczególności do kandydatów zainteresowanych klasami mundurowymi.

Dla naszych gości uczniowie przygotowali także wiele konkursów i quizów oraz gry planszowe. Była to także okazja do pokazania przez niektórych uczniów swoich militarnych zbiorów.

Wielką przyjemnością było także zaproszenie do udziału w dniach otwartych szkoły naszych przyjaciół z Rumuni, Turcji i Włoch, którzy goszczą w naszych murach w ramach projektu Erasmus+ – „Rozwój technik edukacyjnych w oparciu o kontekst regionalny”.