Wyniki VI Międzyszkolnego Konkursu „Co nam przekazują Zesłańcy Sybiru?”

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie! Z ogromną przyjemnością i satysfakcją ogłaszamy wyniki VI Międzyszkolnego Konkursu „Co nam przekazują Zesłańcy Sybiru?”.

Uczniowie nadesłali 133 prace, które zostały ocenione przez jury w składzie:

Przewodniczący: prof. dr hab. Eugeniusz Niebelski –  Katedra Historii XIX wieku Instytutu Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego,

Członkowie jury: p. Janusz Pawłowski – prezes Związku Sybiraków Oddział w Lublinie, p. Krystyna Świrniak-Mateuszuk – rzecznik Związku Sybiraków Oddział w Lublinie, p. Zbigniew Jóźwik – dr nauk przyrodniczych, artysta grafik, poeta oraz p. Jan Rybojad – członek Związku Sybiraków.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, nauczycielom za przygotowanie młodzieży. Laureatom życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich pasji. Rodzicom i nauczycielom gratulujemy tak wspaniałych i uzdolnionych młodych ludzi.

Fundatorami nagród byli:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie

Związek Sybiraków – Zarząd Główny i Oddział w Lublinie

Fundacja Niepodległości

Dodatkowe nagrody w postaci kart podarunkowych https://prezentmarzen.com/karta-podarunkowa/ w konkursie ufundowała strona PrezentMarzen.pl

 

Oto ZWYCIĘZCY VI Międzyszkolnego Konkursu “Co nam przekazują Zesłańcy Sybiru?”

NAGRODZENI:

KATEGORIA LITERACKA – SZKOŁY PODSTAWOWE

I MIEJSCE

Karolina Strawa – Szkoła Podstawowa nr 2 w Opolu Lubelskim Nagrodzone wiersze

Opiekun: Renata Kopycińska

II MIEJSCE

Nikola Dąbrowska – Szkoła Podstawowa w Mętowie Nagrodzone wiersze

Opiekun: Sylwia Wójcik

III MIEJSCE

Wiktoria Pich – Szkoła Podstawowa nr 52 w Lublinie Nagrodzone wiersze

Opiekun: Małgorzata Grześko

Wyróżnienia: 

Agata Jakubowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Bełżycach Nagrodzone wiersze

Opiekun: Ewa Pietrzyk

Rozalia Kruk – Szkoła Podstawowa nr 21 w Lublinie Nagrodzone wiersze

Opiekun: Karolina Pieczykolan – Skoczylas

Oskar Łolik – Szkoła Podstawowa nr 58 w Lublinie Nagrodzone wiersze

Opiekun: Dawid Gutek

Paweł Masiąg – Szkoła Podstawowa nr 19 w Lublinie Nagrodzone wiersze

Opiekun: Ewa Grodecka

KATEGORIA LITERACKA – SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

I MIEJSCE

Aleksandra Sądej – XXVII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie Nagrodzone wiersze

Opiekun: Małgorzata Gąszczyk

II MIEJSCE

Daniel Cur – XVI Liceum Ogólnokształcące w Lublinie Nagrodzone wiersze

Opiekun: Mateusz Wieczorek

III MIEJSCE

Wiktor Kozieł – XXVII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie Nagrodzone wiersze

Opiekun: Joanna Łoś

Wyróżnienia:

Magdalena Fijołek – XVI Liceum Ogólnokształcące w Lublinie Nagrodzone wiersze

Opiekun: Mateusz Wieczorek

Julita Grochowska – XXVII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie Nagrodzone wiersze

Opiekun: Małgorzata Gąszczyk

Julia Kubas – XXVII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie Nagrodzone wiersze

Opiekun: Małgorzata Gąszczyk

Karol Litwin – Liceum Ogólnokształcące przy ZS w Grabowcu Nagrodzone wiersze

Opiekun: Anna Danilczuk

Filip Kaczmarski – XXVII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie Nagrodzone wiersze

Opiekun: Małgorzata Gąszczyk

Emma Orpik -XXVII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie Nagrodzone wiersze

Opiekun: Małgorzata Gąszczyk

Natalia Paradowska – XVI Liceum Ogólnokształcące w Lublinie Nagrodzone wiersze

Opiekun: Mateusz Wieczorek

Karolina Plewa – XXVII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie Nagrodzone wiersze

Opiekun: Joanna Łoś 

Mateusz Słabek  – XXVII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie Nagrodzone wiersze

Opiekun: Joanna Łoś

Wiktoria Szwertner  – XXVII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie Nagrodzone wiersze

Opiekun: Małgorzata Gąszczyk

Dominik Świć – Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Opiekun: Wojciech Łysak

Nikola Żuk – XXVII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie Nagrodzone wiersze

Opiekun: Małgorzata Gąszczyk`

KATEGORIA MULTIMIEDIALNA – SZKOŁY PODSTAWOWE

I MIEJSCE ex aequo

Robert Adamczak – Szkoła Podstawowa nr 58 w Lublinie

Opiekun: Dawid Gutek

Anna Rzedzicka, Joanna Rzedzicka – Szkoła Podstawowa nr 46 w Lublinie 

Opiekun: Paweł Nadbrzuch

Mikołaj Wołosz – Szkoła Podstawowa nr  30 w Lublinie 

Opiekun: Paulina Daniewska

Anna Kowalska, Karolina Nosalewicz, Maria Rodzik, Weronika Werens,  – Szkoła Podstawowa nr 38 w Lublinie 

Opiekun: Jolanta Sobkowicz

II MIEJSCE ex aequo

Miłosz Dudek –  Szkoła Podstawowa Nr 21 w Lublinie

Opiekun: Karolina Pieczykolan – Skoczylas

Stanisław Korulczyk – Szkoła Podstawowa nr 58 w Lublinie Prezentacja do obejrzenia

Opiekun: Dawid Gutek

III MIEJSCE

Antonina Olejnik – Szkoła Podstawowa nr 58 w Lublinie

Opiekun: Dawid Gutek

KATEGORIA MULTIMIEDIALNA – SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

I MIEJSCE

Robert Górski – XXIII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie Prezentacja do obejrzenia

Opiekun: Anna Poleszak

II MIEJSCE ex aequo

Stanisław Orzechowski – XXVII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie Prezentacja do obejrzenia

Opiekun: Urszula Łapińska-Łubniewska

Karolina Ozonek – XXVII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie Prezentacja do obejrzenia

Opiekun: Marzena Dudek

III MIEJSCE

Beata Buczak – Liceum Ogólnokształcące przy ZS w Grabowcu Prezentacja do obejrzenia

Opiekun: Anna Danilczuk

KATEGORIA PLASTYCZNA – SZKOŁY PODSTAWOWE

I MIEJSCE

Wiktoria Pich – Szkoła Podstawowa nr 52 w Lublinie

Opiekun: Małgorzata Grześko

II MIEJSCE

Zofia Gajdzińska  – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Opolu Lubelskim 

Opiekun: Renata Kopycińska

III MIEJSCE

Wiktoria Pietrak – Szkoła Podstawowa nr 58 w Lublinie

Opiekun: Dawid Gutek

Wyróżnienia:

Oliwia Choma – Szkoła Podstawowa nr 19 w Lublinie

Opiekun: Ewa Grodecka

Julia Czępińska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Bełżycach

Opiekun: Dorota Bartuzi, Edyta Rząd

Sabina Mackiewicz – Szkoła Podstawowa nr 58 w Lublinie

Opiekun: Dawid Gutek

Joanna Rzedzicka – Szkoła Podstawowa nr 46 w Lublinie

Opiekun: Magdalena Bylina

Mikołaj Szymula – Szkoła Podstawowa w Mętowie

Opiekun: Sylwia Wójcik

KATEGORIA PLASTYCZNA – SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

I MIEJSCE

Magdalena Kapalska – XXVII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie

Opiekun: Izabela Łukasik

II MIEJSCE

Karolina Abramowicz – Bursa Szkolna nr 3 w Lublinie

Opiekun: Marzena Kępa

III MIEJSCE

Weronika Zdeb – XXVII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie

Opiekun: Joanna Łoś, Izabela Łukasik

Wyróżnienia:

Paweł Basak – XXVII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie

Opiekun: Joanna Łoś

Anna Martyna – Bursa Szkolna nr 1 w Lublinie

Opiekun: Aneta Waleniak

Róża Olech – XXIV Liceum Ogólnokształcące w Lublinie

Opiekun: Magdalena Chwedczuk

Poniżej nagrodzone prace plastyczne: