Obóz szkoleniowy Bieszczady – wiosna 2022 – relacja

W poniedziałek 23 maja tuż po godzinie 8 rano uczniowie klas pierwszych i drugich XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Zesłańców Sybiru w Lublinie wyruszyli autokarem na południe Polski. Celem jaki obrali zostały Bieszczady, a dokładniej miejscowość Ustrzyki Dolne. To właśnie tam spędzili kolejne 5 dni w ramach obozu szkoleniowego dla uczniów klas mundurowych.

Pierwszy dzień po przybyciu na miejsce, zakwaterowaniu i posiłku został wykorzystany na krótki spacer po tym uroczym mieście. Pozostały czas wykorzystany został do szkolenia uczniów z zakresu bezpieczeństwa, budowy i zasad działania karabinków ASG oraz paintball, które miały być wykorzystywane w trakcie zajęć. Przeprowadzony został także instruktarz wstępny do zajęć linowych, na którym zapoznano uczniów z sprzętem asekuracyjnym oraz podstawowymi węzłami stosowanymi w alpinistyce.

Kolejny dzień obozu naszych klas mundurowych dopisał doskonałą słoneczną pogodą. Pozwoliło to na przystąpienie do zaplanowanych zadań z pełną werwą. Nasi uczniowie w praktyce doskonalili umiejętność obsługi stanowisk alpinistycznych. Dodatkowo uczyli się podejść oraz zjazdów na linach. W użyciu były także karabinki do ASG, które wykorzystano do gier taktycznych, w których uczniowie mięli wykonać określone zadania. Na obiad uczniowie przygotowali zaś doskonałą zupę oraz drugie danie.