Obóz szkoleniowy Bieszczady – wiosna 2022 – relacja cz. II

Środa dla uczniów XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Zesłańców Sybiru w Lublinie była niewątpliwie zaskakującym dniem. Rozpoczęła się alarmem o godzinie 4 rano i przygotowaniami do wymarszu, który nastąpił o godzinie 5 rano.

Z miejsca zakwaterowania uczniowie udali się pieszo w kierunku docelowego punktu zajęć, które nazywa się Doliną Stebnika. Blisko 10 kilometrowy marsz pozwolił na pierwsze dzisiejszego dnia zapoznanie się niezwykłymi widokami bieszczadzkich krajobrazów.

W miejscu docelowym uczniowie rozpalili ognisko i spożyli „gorące” śniadanie. Kolejne godziny zostały poświęcone na przygotowanie miejsca noclegu. Uszczelniono szałas, w którym uczniowie spali oraz zebrano odpowiedni zapas opału na noc. Po wykonaniu tego zadania skupiono się na treningu wybranych elementów taktyki z wykorzystaniem karabinków do paintballa. Natomiast grupy kuchenne przygotowały na ognisku obiad oraz kolację.

O poranku nasi uczniowie przygotowali śniadanie i uprzątnęli obozowisko. Następnie na chwilę autokarem wyruszyli do Ustrzyk Dolnych, by po chwili udać się ku miejscowości Bóbrka. To właśnie tam spędzili większość dnia w ramach obozu szkoleniowego.

Kontynuowano rozwijanie umiejętności, które zdobyte zostały w minionych dniach. Założono stanowisko linowe, które służyło do nauki zjazdów wzdłuż naturalnej skalnej ściany. W trakcie zajęć z wykorzystaniem karabinków paintball, uczniowie doskonalili w praktyczny sposób wybrane elementy taktyki. Natomiast kuchnia polowa prowadzona przez naszych uczniów kolejny raz przygotowała wyśmienity dwudaniowy obiad.

Nasz dzień zakończyliśmy nieco nietypowo. Zamiast typowej kolacji wspólnie zorganizowaliśmy ognisko w miejscu zakwaterowania. Uczniowie do tradycyjnej kiełbaski przygotowali “zielone” sałatki i inne zdrowe przekąski. Ten czas spędziliśmy nie tylko omawiając zajęcia, wspominając i śmiejąc się z zaistniałych sytuacji. Śpiewaliśmy obozowe piosenki, a niektórzy uczniowie mieli tyle energii, że rozegrali między sobą nawet mecz siatkówki.