Chemionerzy 2022

6 czerwca 2022 – ważna data dla naszej szkolnej społeczności, ponieważ w tym dniu rozpoczęliśmy I Międzyszkolny Konkurs CHEMIONERZY dla uczniów szkół podstawowych. Dla nas to już 18. edycja tego konkursu, który w ubiegłych latach adresowaliśmy do gimnazjalistów. 

 Honorowym patronatem konkurs objęli:

Lubelski Kurator Oświaty, Pani Teresa Misiuk

Dziekan Wydziału Chemii UMCS, Pani prof. dr hab. Anna Deryło – Marczewska. 

Swoją obecnością zaszczycili nas Pan prof. dr hab. Piotr Borowski, Prodziekan do spraw Ogólnych, Pan prof. dr hab. Maciej Janiuk, były kierownik Zakładu Dydaktyki Chemii UMCS, Pan Jacek Zięba, redaktor gazety „Nasze Czuby”.

Konkurs otworzyła pani Dyrektor Urszula Łapińska-Łubniewska. Prowadzącymi tegoroczną edycję byli Angelika Łysiak i Kamil Łysiak, absolwenci naszego liceum.

Konkurs urozmaiciły występy artystyczne i wokalne młodzieży naszej szkoły oraz ucznia SP 50 Jana Mielniczuka, który dostarczył wspaniałych przeżyć duchowych koncertem gry na wiolonczeli. W konkursie wzięło pięć szkół podstawowych: SP 4, S 12, SP 46, SP 50 i SP 52.

WYNIKI KONKURSU: 

I miejsce – 1mln punktów – uczennice SP 46 : Anna Bujak i Natalia Czarnecka

II miejsce – 40 tys. punktów – uczennice SP 52: Aleksandra Krewińska i Zuzanna Stępniak

III miejsce – 20 tys. punktów – uczennice SP 46: Natalia Czarnecka i Anna Rzedzicka

IV miejsce – 500 punktów – uczniowie SP 4: Kacper Maleszyk i Jakub Zawadzki

CHEMIONERZY to jedyny konkurs w swoim rodzaju, który uczy i bawi. Potwierdzają to rozmowy z uczniami i nauczycielami, którzy podkreślają, że jest to ciekawa forma powtórki treści chemicznych poprzez atrakcyjną zabawę z elementami rywalizacji.