BohaterON w naszej szkole

Nasze liceum włączyło się w ogólnopolski projekt „BohaterON w Twojej Szkole”.  Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, promocję postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku. Projekt ma za zadanie wzmocnić poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz tworzyć wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok.

 

Nasi uczniowie mieli możliwość obejrzeć specjalnie przygotowany we współpracy z Historią bez cenzury odcinek Głód, brud i wesela – codzienność podczas Powstania Warszawskiego.

Historia bez cenzury to popularny kanał na YouTubie oraz profil na Facebooku prowadzone przez Wojciecha Drewniaka. Odcinki cieszą się dużą popularnością, a sam twórca i prowadzący stara się przybliżać w ciekawy sposób najważniejsze wydarzenia z historii.

 

Po pokazie filmu odbyły się dyskusje na temat życia codziennego Powstańców Warszawskich a nasi uczniowie chętnie dzielili się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami. 

 

Szkolnymi koordynatorami projekty były Marzena Dudek i Edyta Godziszewska-Chojniak.