Trzystulatek w naszym liceum

1 marca odbyła się w naszej szkole uroczystość ustanowienia pomnikiem przyrody dębu szypułkowego, który rośnie na terenie należącym do XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Zesłańców Sybiru w Lublinie. To niezwykłe, piękne, rozłożyste drzewo liczy sobie około trzystu lat. Z tej okazji, na zaproszenie pani dyrektor Urszuli Łapińskiej – Łubniewskiej odwiedzili nas przedstawiciele Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta – pan kierownik Józef Piotr Wrona i pani inspektor Justyna Gustaw. Pani dyrektor, otwierając uroczystość, podkreśliła wagę ochrony przyrody i dbania o środowisko.

Uczennica klasy I d Julia Małek przygotowała informacje i ciekawostki dotyczące dębu szypułkowego, które zostały uzupełnione krótkim wykładem pana Wrony o drzewach i ich wpływie na nasze środowisko oraz na nas, ludzi. Następnie odbył się konkurs o tematyce przyrodniczej, przygotowany przez naszych gości. Wygrały uczennice z kl. III b: Wiktoria Piłat, Małgorzata Biaduń i Dominika Gajos, wspierane przez panią pedagog Bożenę Żeleźnik. Drugie miejsce zdobyła drużyna w składzie: Anna Stawska, Maja Majdańska z kl. 1a i Michalina Widomska kl. 1d , której opiekunką była pani profesor Kamila Różycka. Pani dyrektor Urszula Łapińska – Łubniewska otrzymała tabliczkę informującą o statusie pomnika przyrody z nazwą gatunkową naszego dębu.