Dzień Otwarty w Naszej Szkole

Młodzież zainteresowana nauką w naszym liceum mogła dzisiaj przyjść i zobaczyć na własne oczy jak wygląda szkoła. Była to świetna okazja do zasięgnięcia informacji o klasach oraz spotkania z uczniami i nauczycielami. Na stanowisku Erasmus+ uczennice prezentowały zasady współpracy w projekcie, pozytywne aspekty wymiany oraz własne doświadczenia. Pragniemy nadmienić, że szkoła uczestniczy w projekcie Erasmus+ już od wielu lat. Na gości czekało wiele niespodzianek. Żołnierze z 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego, ps. „Zapora” prezentowali fragment z bardzo szerokiego posiadanego przez siebie asortymentu wyposażenia. Sekcja – Sportowo – Obronna Narodowych Sił Zbrojnych demonstrowała budowę plecaka medycznego i ipmed, uczyła przybyłych gości jak rozłożyć i złożyć kbk amks. Praca z walizką kryminalistyczną i możliwość skorzystania ze szkolnej strzelnicy pneumatycznej, założenie na siebie profesjonalnego oporządzenia taktycznego, czy nauka postaw strzeleckich tylko kilka z wielu atrakcji skierowanych w szczególności do kandydatów zainteresowanych klasami mundurowymi. Dla naszych gości uczniowie przygotowali także wiele konkursów, quizów oraz pokazy przyrodnicze.