Wizyta gości z Turcji i Włoch w naszej szkole – w ramach realizacji projektu Erasmus+

Od 18 marca gościmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z Turcji, z miasta Adana oraz z Włoch, z miasta Modica na Sycylii. Razem realizujemy projekt Erasmus+ KA2 pt. „Gentleboys and gentlegirls behind the screen – stop cyberbulling”, który dotyczy bardzo ważnego tematu, jakim jest cyberprzemoc w sieci. 
 
Po uroczystym powitaniu przez panią dyrektor Urszulę Łapińską-Łubniewską uczniowie zaprezentowali tradycyjne tańce i piosenki w ojczystym języku. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali także pokazy samoobrony oraz pierwszej pomocy na polu walki, które zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Następnie nasi goście zwiedzili szkołę, zapoznali się z systemem edukacji w Polsce oraz zmierzyli się z językiem polskim podczas lekcji, na której uczyli się zwrotów przydatnych w codziennej komunikacji. Na popołudniowej sesji  uczniowie wymienili się informacjami na temat cyberprzemocy wśród młodych ludzi w swoim kraju.
 
Pierwszy dzień dostarczył nam wiele wrażeń. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.