Ostatni dzień wizyty partnerów projektu Erasmus +

Ostatni dzień wizyty naszych gości z Turcji i Włoch rozpoczął się audycją na żywo w lokalnej stacji radiowej z udziałem pani dyrektor Urszuli Łapińskiej-Łubniewskiej, pani Moniki Majewskiej nauczycielki j. angielskiego oraz nauczycieli ze szkół partnerskich pani Anny Cataudelli z Włoch oraz pana Seçkina Karakuşa z Turcji. W trakcie wywiadu rozmawiano o projekcie i korzyściach płynących ze współpracy między szkołami.

Następnie w auli obrad Rady Miasta z naszymi gośćmi spotkał się Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania pan Mariusz Banach, który razem z panią dyrektor wręczył gościom certyfikaty uczestnictwa w projekcie. Spotkanie w ratuszu również cieszyło się dużym zainteresowaniem lokalnych mediów. Pan wiceprezydent i pani dyrektor, a później także sami uczniowie udzielili wywiadu lokalnej stacji telewizyjnej.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta. O zabytkach opowiadali gościom nasi uczniowie. Na koniec grupa przeszła do Muzeum Narodowego na Zamku Lubelskim, gdzie mogła zobaczyć interesujące ekspozycje i przepiękne freski w Kaplicy Trójcy Świętej. Spotkanie nie mogło obyć się bez pamiątkowych zdjęć z tarasu widokowego wieży zamkowej. Wieczorem uczniowie spędzili wspólnie czas grając w kręgle.

To był już ostatni dzień wizyty. Jednak nie jest nam smutno, bo wiemy, że spotkamy się już niedługo we Włoszech. Do zobaczenia!

Wywiad w Nowym Radiu

Relacja w TVP Lublin