Gra na Facebooku – przygotowanie do Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

23 listopada w szkołach ponadgimnazjalnych odbędzie się pierwszy etap Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Chcąc ułatwić uczniom przygotowanie się do zawodów, PKO Bank Polski , który jest partnerem Olimpiady, przygotował na Facebooku grę edukacyjną, która pozwala sprawdzić swoją wiedzę i wygrać atrakcyjne nagrody.
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym to dla uczniów szansa na uzyskanie indeksu wyższej uczelni oraz stypendia od PKO Banku Polskiego. Warto wiec dobrze przygotować do tej rywalizacji. Na stronie internetowejwww.facebook.com/PKOBankPolsk, dostępna jest aplikacja i konkurs sprawdzający wiedzę z zakresu najnowszej historii, polityki, stosunków międzynarodowych i podstaw ekonomii. Opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje główny organizator Olimpiady, Uniwersytet Warszawski, który przygotował pytania do gry. Każdy uczestnik może podejść do testu nieskończoną liczbę razy – dzięki temu ma szansę utrwalić sobie prawidłowe odpowiedzi. Gra będzie pomagać przygotować się do kolejnych etapów Olimpiady – po eliminacjach szkolnych (23 listopada br.), odbędą się zawody okręgowe (19 stycznia 2013 r.) i wielki finał krajowy (9 i 10 marca 2013 r.). Pytania w konkursie facebookowym będą dostosowane do zmieniających się wymagań Olimpiady. Dodatkową atrakcją związaną z uczestnictwem w konkursie są nagrody czekające na najlepszych uczestników zabawy, czyli bony do sklepu internetowego empik.com oraz czytniki ebooków. Zdobywcy najwyższych wyników powalczą w wielkim finale o iPada2.
Choć udział w prawdziwej Olimpiadzie mogą wziąć tylko uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, konkurs na Facebooku otwarty jest dla wszystkich, również dla osób, które szkolne ławy opuściły jakiś czas temu lub są dopiero w gimnazjum. Oni również mogą sprawdzić swoją wiedzę o świecie i wygrywać nagrody. Każdy może też dodać w aplikacji swoje własne pytanie, które po zatwierdzeniu przez ekspertów Uniwersytetu Warszawskiego, trafi do testu.
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy!